Nowości #17

Karpińska A. „Szukając przystani”

To powieść, która stała się pierwszym tomem oraz początkiem wspaniałego cyklu powieści pod tytułem Rodzinne Roszady. Dzięki tej lekturze mamy okazję poznać oraz zaprzyjaźnić się ze wspaniałą i ciepłą osobą – jaką jest Wanda.

Wanda to nie tylko emerytowana nauczycielka, ale przede wszystkim żona, matka oraz babcia, dla której rodzina to rzecz święta. Jest zatem w stanie poświęcić dla niej bardzo wiele – właściwie każdy aspekt swojego życia. Bardzo często stoi przez wewnętrznym konfliktem i jest zmuszona wybierać między swoim osobistym szczęściem, a tym czego oczekuje od niej rodzina. Nie trudno się domyśleć, kogo w tej sytuacji Wanda stawia na pierwszym miejscu – oczywiście przekłada ona dobro i wygodę rodziny nad swoje osobiste plany i marzenia.

Z utęsknieniem wyczekiwana emerytura miała być dla niej niezwykłym czasem odpoczynku, relaksu, odprężenia i realizacji swoich planów oraz marzeń o podróżach. Niestety los zwykle bywa bardzo przewrotny i tym razem także ma względem pani Wandy całkowicie inne plany. Zostaje sama z maleńką wnuczką oraz musi sprostać przejęciu obowiązków w restauracji swojego nieoczekiwanie zmarłego męża – zatem całe misternie zaplanowane życie musi ułożyć sobie od nowa. Czy sprosta nowemu wyzwaniu oraz jak odnajdzie się w nowej roli?

Szukając przystani to wspaniała książka stanowiąca poniekąd swego rodzaju zaproszenie do przeczytania rodzinnej sagi, w której wewnętrzne rozterki bohaterów, ich przeżycia, emocje i wzruszenia są bardzo bliskie każdemu z nas.

 

Zakrzewska A. „Niebo nad Amsterdamem”

Agnieszka wraca do Holandii do willi w Sosnowym Lesie, którą pokochała od pierwszego wejrzenia. Razem ze Stijnem i ich córeczką dają opustoszałemu domostwu nowe życie, zgodnie z ostatnią wolą seniorki rodu de Bruin.

Mijają lata, mała Annemarie dorasta i marzy o karierze pianistki tak jak jej sławna prababcia. Buntownicza natura nastolatki staje się źródłem coraz większych konfliktów pomiędzy nią a rodzicami. Pewnego ranka do sypialni Agnieszki i Stijna ktoś wrzuca spory kamień. Rozbita szyba jest początkiem lawiny zdarzeń, które są kolejnym sprawdzianem ich miłości.

Kto nienawidzi rodzinę de Bruin tak bardzo, że nie cofnie się przed najgorszym? Kim jest tajemniczy baron van Heemstra? I wreszcie jaką to zagadkę z przeszłości skrywają przepastne archiwa pana prokuratora Jana van der Lindena?

 

Connelly M  „Czarny lód”

„Czarny lód” to znakomity kryminał.
Inspektor Calexico Moore zajmujący się zwalczaniem handlu narkotykami, zostaje odnaleziony martwy podczas nocy Bożego Narodzenia w jednym z tanich moteli, położonych w Hollywood. Nikt nie wie, jaka była przyczyna jego śmierci, dowody znalezione na miejscu tragedii są niejednoznaczne. Policjanci zajmujący się sprawą dopuszczają dwie możliwości: morderstwo lub samobójstwo. Sprawą wkrótce postanawia zająć się Harry Bosh, dawny współpracownik inspektora Calexico.
Czy uda mu się rozwikłać zagadkę tajemniczej śmierci Moore’a? Zadanie okazuje się znacznie trudniejsze, niż początkowo myślał, mężczyzna bowiem szybko wpada na trop narkotykowego przemytu i tylko od niego zależy ile będzie w stanie poświęcić, aby zdemaskować przestępców.

 

Posner G. „Dzieci Hitlera. Jak żyć z piętnem ojca nazisty. Prawdziwe historie”

Wszyscy znają nazwiska wielkich wojennych zbrodniarzy, m.in. Frank, Mengele czy Göring. Każdy zgadza się, co do tego, że wykazali się bezwzględnością i skrajnymi przejawami sadyzmu, gdy bez mrugnięcia okiem mordowali tysiące ludzi. W książce „Dzieci Hitlera.
Jak żyć z piętnem ojca nazisty. Prawdziwe historie” można spojrzeć na nich z nieco innej strony. Publikacja ta zawiera ich biografie, a także wspomnienia z nimi związane, ukazane z punktu widzenia ich dzieci.
Niektórzy z nich nie mogą sobie poradzić z piętnem, jakie odcisnęła na nich świadomość bycia potomkami tych, którzy wymordowali wiele ludzkich istnień.

 

Gambrot J. ”Różany eter”

Miłość, medycyna i fascynująca podróż w czasy la belle époque!
Róża Zimmerman, wychowanka sierocińca, dostaje się na pierwszy rok studiów medycznych. Oprócz Róży rok akademicki zaczynają dwie inne studentki. Dziewczęta rozpoczynają niełatwą walkę o przetrwanie w męskim świecie, przeżywają pierwsze miłosne uniesienia i mierzą się z własnymi słabościami. Jednocześnie Róża musi rozwikłać tajemnicę związaną ze swoim pochodzeniem. Ma wrażenie, że ktoś nieustannie podąża jej śladem, a od nieznajomego darczyńcy otrzymuje zaskakujący prezent. W mieście dochodzi do serii tajemniczych zabójstw, narasta atmosfera strachu, a gazety rozpisują się o zagadkowym człowieku w masce… Kim jest? Co łączy go z Różą? Czy bohaterce uda się odkryć prawdę o własnej przeszłości?
Pozwól się przenieść w czasy, kiedy pierwsze kobiety wkraczały w świat medycyny.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com