V Noc Bibliotek

W sobotę, 5 października 2019 r. w naszej bibliotece już po raz piąty odbyła się Noc Bibliotek. Była to akcja ogólnopolska promująca czytelnictwo i bibliotekę pod hasłem „Znajdźmy wspólny język”. Łukowska Noc Bibliotek rozpoczęła się wcześniej, już o godzinie 16.00 projekcją filmu familijnego pt. „Ptyś i Bill” oraz zabawami integracyjnymi dla dzieci. Następnie od godziny 19.00  publiczność obejrzała występ zespołu ludowego Pod Zielonym Dębem z Woli Osowińskiej pt. „Po nocnej rosie”, a na koniec Janusz Sipkowski łukowski fraszkopisarz i satyryk rozbawił wszystkich swoimi fraszkami. Tej nocy można było jeszcze zagrać w rodzinną grę planszową „Na Szlaku Ziemi Łukowskiej” i grę literacką „Flirt z Markiem Hłasko” oraz obejrzeć wystawę „Spacer ulicami Łukowa”.

W tym dniu ogłoszono również amnestię dla czytelników. Do godziny 22.00 można było oddać przetrzymane książki bez płacenia kary. Wiele osób z tej możliwości skorzystało.

Na następną Noc Bibliotek zapraszamy za rok.