Seminarium – Rok Słowackiego i Grotowskiego

W dniu 25 marca zorganizowano seminarium w związku z przypadającą w bieżącym roku 200. rocznicą urodzin i 160. rocznicą śmierci Juliusza Słowackiego. W roku 2009 mija również 10 lat od śmierci Jerzego Grotowskiego – reżysera, teoretyka teatru, twórcy Teatru Laboratorium, jednego z największych reformatorów teatru XX wieku. Rok 2009 został ogłoszony przez UNESCO Rokiem Jerzego Grotowskiego. Sylwetki obu twórców zaprezentował w interesujący sposób ( pokaz slajdów ) Dariusz Jóźwik z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie. Wyświetlono fragmenty filmu w reżyserii Marii Zmarz – Kochanowicz. W seminarium uczestniczyli bibliotekarze z bibliotek publicznych i szkolnych naszego powiatu, przedstawiciele WBP z Lublina, czytelnicy biblioteki – 54 osoby.