Spotkanie DKK dnia 16.02.2012

Kolejne spotkanie już za nami. Tematem przewodnim była książka Danuty Wałęsy – „Marzenia i tajemnice”

Książka wzbudziła sensację na rynku wydawniczym. Lech Wałęsa zaistniał dzięki żonie, dała mu wolną rękę do działalności politycznej. D. Wałęsa okazuje się silną kobietą – pochodziła ze wsi, chciała się stamtąd wyrwać. Miała wrodzoną kulturę osobistą. Nie pisze z przejęciem o stanie wojennym, nie bała się. Mąż ją izolował od działalności politycznej.

Jedna z czytelniczek zwróciła uwagę na niezbyt pochlebne opinie o osobach ze świata polityki, szczególnie uraziło ją określenie „mamyła” (niezbyt ładne).

Autorka widzi męża jako wzór przywódcy. Sama jest podporządkowana jemu. Samotna w małżeństwie. Odbiór Nagrody Nobla to pozytywny odbiór jej osoby w świecie, zaś ceną prezydentury było szykanowanie dzieci, a sławne nazwisko to obciążenie nie przywilej. Lech Wałęsa nie jest człowiekiem łatwym we współżyciu społecznym, w małżeństwie również. Danuta Wałęsowa to realistka umiejąca dostosować się do okoliczności. Zapuściła korzenie w Gdańsku i to jest jej miejsce na ziemi. W swoim życiu miała możliwość spotkania z wielkimi tego świata, jednak największe wrażenie zrobiło na niej spotkanie z Janem Pawłem II.

Lektura łatwa w czytaniu, wiele ciekawych zdjęć nigdy nie publikowanych.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com