Jubileusz Filii bibliotecznej nr 1

W ciągu 40 lat w bibliotece zarejestrowano 47 302 czytelników, którzy odwiedzili wypożyczalnię 429 767 razy i dokonali 1 038834 wypożyczeń. Z czytelni skorzystały 80 693 osoby.

W dniu 19 marca bieżącego roku Filia nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Henryka Sienkiewicza świętowała Jubileusz 40 – lecia powstania. Jubileusz obchodzono w odnowionym lokalu. Jesienią ubiegłego roku dzięki trosce Burmistrza Miasta przeprowadzono generalny remont placówki.

Przybyli zaproszeni Goście, a wśród nich liczne grono czytelników, władze samorządowe: Burmistrz Miasta – Dariusz Szustek, z-ca Burmistrza – Marcin Mateńko, Przewodnicząca Rady Miasta – Urszula Bancerz, kierownik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu – Tomasz Tryboń. Obecni byli radni: Mariusz Chudek, Artur Gałach, Krzysztof Jodełko, Edward Leśniak, Marek Żurawski. Wśród Gości nie zabrakło emerytowanych bibliotekarzy: długoletniej kierowniczki filii Anny Wiórkowskiej i Marii Milaniuk. Przybyli przedstawiciele współpracujących z biblioteką przedszkoli, szkół, instytucji.

Artystyczną oprawę Jubileuszu stanowił występ uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej im. M. Karłowicza w Łukowie. Wystąpił kwartet fletowy przygotowany przez Małgorzatę Hawryluk oraz kwartet saksofonowy pod kierunkiem Waldemara Kamoli. Nad przebiegiem występu czuwał dyrektor Tomasz Wojtaś.

W dalszej części uroczystości kierownik filii Grażyna Skwara przedstawiła prezentację multimedialną „ 40 lat Filii nr 1”. Prezentacja ukazała historię placówki oraz prowadzone na przestrzeni lat formy pracy z czytelnikiem, szeroką współpracę ze środowiskiem. Następnie odczytano list gratulacyjny z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie. Głos zabrali zaproszeni Goście. Burmistrz i Przewodnicząca Rady Miasta podziękowali byłym i obecnym bibliotekarzom za całokształt pracy. Również czytelnicy wyrazili wdzięczność Burmistrzowi Miasta za pozostawienie biblioteki w dotychczasowej lokalizacji i nowe warunki pracy. Skierowali też słowa uznania pod adresem p. Grażyny Skwary.

Spotkanie zakończono przy jubileuszowym torcie w ciepłej i pełnej wspomnień atmosferze.