„Narodowe Czytanie” 2013 – Aleksander Fredro

W sobotę, 7 września 2013 r. o godz. 15.0 w parku miejskim w Łukowie, odbędzie się ogólnopolska akcja „Narodowe Czytanie”. Do wspólnej, głośnej lektury dzieła „Mąż i żona” Aleksandra Fredry – zaprasza inicjator akcji, Bronisław Komorowski, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej oraz Burmistrz Łukowa Dariusz Szustek.

„Narodowe Czytanie” to zainicjowana w 2012 r. przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego ogólnopolska akcja publicznego czytania największych polskich dzieł literackich. Czytanie zostało nazwane „narodowym”, aby podkreślić jego powszechny i egalitarny charakter. Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.

W Hrabiego Wacława, Elwirę, Alfreda i Justysię – bohaterów komedii wcielą się m.in.: Burmistrz Łukowa Dariusz Szustek, Starosta Łukowski Janusz Kozioł, pracownicy oraz czytelnicy Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Każdy z uczestników, który przyniesie egzemplarz książki z utworami Aleksandra Fredry otrzyma stempel okolicznościowej pieczęci związanej z tegoroczną odsłoną Narodowego Czytania.

Podczas sobotniej akcji, na scenie w parku wystąpią też uczniowie z Gimnazjum nr 2. Wystawią „Zemstę” Aleksandra Fredry.

Poniżej fotorelacja: