III Łukowska Noc Kultury

W ramach Łukowskiej Nocy Kultury zorganizowano trzy imprezy czytelnicze.
Najmłodsi tuż po zmroku bawili się w Oddziale Dziecięco – Młodzieżowym na „Książkowym wieczorze z dreszczykiem”.
Dorośli czytelnicy uczestniczyli w dwóch spotkaniach. W Oddziale dla Dorosłych zebrani wysłuchali poezji Jakuba Zonszajna ( urodzony w Łukowie pisarz żydowskiego pochodzenia) w wykonaniu uczniów ze Szkolnego Koła „Caritas” z Gimnazjum nr 2 w Łukowie. Poezji towarzyszyła piękna oprawa muzyczna. Program został przygotowany pod kierunkiem pani Anety Łaguń i Doroty Ratyńskiej.
Filia nr 1 zaprosiła na „Wieczorne spotkanie z literaturą”. Tu uczniowie z Zespołu Szkół nr 3 im. S. Reymonta zaprezentowali sonety W. Szekspira, podzielili się wspomnieniami z pobytu w Wielkiej Brytanii, jak również przybliżyli tradycję parzenia herbaty po angielsku. Spotkanie zakończyła prezentacja najnowszych książek zakupionych do biblioteki.
W powyższych wydarzeniach kulturalnych uczestniczyło 90 osób.