Biblioteka w Radiu Lublin

18 czerwca w sobotę w Łukowie gościło Radio Lublin. Na placu Solidarności i Wolności powstało „Radiowe miasteczko”. Nasza biblioteka wzięła udział  w imprezie. W audycji na żywo Dyrektor Ewa Wiśnicka i bibliotekarka Iwona Domańska promowały czytelnictwo i działalność naszej placówki w Roku Sienkiewiczowskim. Osoby, które odwiedziły podczas imprezy stoisko biblioteki mogły obejrzeć książki o Henryku Sienkiewiczu ze zbiorów regionalnych oraz dwie wystawy. Pierwsza p.h. „Trylogia Henryka Sienkiewicza w rycinach Juliusza Kossaka”. Druga wystawa pokonkursowa XVII Powiatowego Konkursu Plastycznego p.h. „ Moja ulubiona postać z książki Henryka Sienkiewicza”. Najmłodsi uczestnicy zostali obdarowani balonami, a dorośli zakładkami do książek z wizerunkiem Sienkiewicza i informacją o bibliotece.