Narodowe Czytanie 2016

W sobotę, 3 września nasza placówka wraz z Zespołem Szkół Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie włączyły się w ogólnopolską akcję Narodowego Czytania. W tym roku czytano powieść Henryka Sienkiewicza „Quo vadis”. Impreza odbyła się na Placu Wolności i Solidarności przy „Ławeczce Sienkiewicza”. Miejscowa akcja przebiegała pod patronatem Burmistrza Miasta Dariusza Szustka.
Fragmenty powieści przeczytali: Burmistrz Miasta Dariusz Szustek, poseł na Sejm RP Krzysztof Głuchowski, przedstawiciele lokalnych samorządów, policji, placówek oświatowych, czytelnicy, bibliotekarze.
Atrakcją była obecność Ligii i Winicjusza– postaci występujących w powieści, w które wcielili się uczniowie z Zespołu Szkół Nr 1. Oprawę plastyczną imprezy stanowiła wystawa p.t. „Adaptacje filmowe Quo Vadis” przygotowana przez bibliotekę.