Wizyta bibliotekarzy w Oblęgorku

29 września 2016 roku Miejska Biblioteka Publiczna w Łukowie zorganizowała wyjazd do Oblęgorka dla bibliotekarzy powiatu łukowskiego. Odwiedziny i zwiedzanie muzeum zaplanowano w związku z trwającym Rokiem Henryka Sienkiewicza. Mieliśmy okazję podziwiać pięknie wnętrza pałacyku, w którym większość eksponatów to pamiątki po pisarzu. Duże zainteresowanie wzbudziły przedmioty użytkowe i trofea myśliwskie, które sam Sienkiewicz przywiózł z podróży. Spacer w otaczającym parku przy pięknej pogodzie zakończył wizytę w Oblęgorku, który to majątek pisarz otrzymał w darze od narodu z okazji 25- lecia pracy literackiej. Następnie odwiedziliśmy Kielce gdzie przeszliśmy główną, historyczną ulicą Henryka Sienkiewicza (popularnie zwaną „Sienkiewką”) na końcu której stoi pomnik Noblisty. W dalszej kolejności zwiedziliśmy Bazylikę katedralną Wniebowzięcia NMP oraz Rezerwat przyrody Kadzielnia. W wyjeździe uczestniczyły 33 osoby.