Narodowe Czytanie 2017

W sobotę, 2 września 2017 r. nasza placówka wraz z Muzeum Regionalnym w Łukowie włączyły się w ogólnopolską akcję Narodowego Czytania. W tym roku czytano „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. Impreza odbyła się na Placu Solidarności i Wolności, a patronat nad nią objął Burmistrz Miasta Dariusz Szustek. Do wspólnego czytania dzieła Stanisława Wyspiańskiego zaproszono : Burmistrza Miasta Dariusza Szustka, Starostę Łukowskiego Janusza Kozioła, Wiceburmistrza Miasta Marcina Mateńko, Posła na Sejm RP Krzysztofa Głuchowskiego, przedstawicieli lokalnych samorządów, policji, straży pożarnej, placówek oświatowych i kulturalnych, czytelników oraz bibliotekarzy.
Każdy z uczestników, który przyniósł egzemplarz książki z utworem Stanisława Wyspiańskiego otrzymał pieczęć okolicznościową związaną z tegorocznym Narodowym Czytaniem.
Podczas imprezy można było obejrzeć wystawę p.t. „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego jako arcydzieło polskiego kina” przygotowaną przez bibliotekarzy.