„Na 100 Niepodległa” – konkurs grantowy

Miejska Biblioteka Publiczna im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie złożyła wniosek do Konkursu grantowego „Na 100 Niepodległa” organizowanego przez Fundację BGK im. J.K. Steczkowskiego. Projekt biblioteki p. h. „Biblioteka – Dzieci i Młodzież – Seniorzy. Wspólnie przeżywamy 100-lecie Niepodległości”  zyskał akceptację i znalazł się w gronie 60 projektów w skali kraju, które zostały dofinansowane.

Biblioteka otrzymała grant w wysokości 9 917 zł – zakupiono sprzęt multimedialny i materiały do zajęć.

Projekt adresowany jest do uczniów z klas II- VII szkół podstawowych i ich rodziców, dziadków oraz  młodzieży z oddziałów gimnazjalnych  i  klas I-III szkół średnich. Celem jest min. przekazanie wiedzy o wydarzeniach związanych z historią Polski i regionu. W ramach projektu przewidziano następujące działania: cykl warsztatów tworzenia książek tematycznych, wystawę lapbook’ów, cykl prezentacji PP poświęconych dziejom i zabytkom Łukowa, konkurs recytatorski dla dzieci, lekcje biblioteczne, międzypokoleniową imprezę czytelniczą, spektakl teatralny.

Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z biblioteką.

www.lukow.pl – „Na 100 Niepodległa”