Mała książka – wielki człowiek

Miejska Biblioteka Publiczna im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie zakwalifikowała się do ogólnopolskiego projektu „Mała książka – wielki człowiek”, którego organizatorem jest Instytut Książki. Program finansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Dzieci w wieku od 3 do 6 lat zapraszamy z opiekunami na inaugurację akcji do Oddziału dla Dzieci 28 września 2019 r. o godz. 11:00.

W ramach projektu dzieci otrzymają Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start. W wyprawce znajduje się książka, dostosowana pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniająca najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Karta Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Warunkiem otrzymania Wyprawki jest założenie bądź posiadanie karty bibliotecznej (wymagany numer pesel opiekuna).

Wyprawkę Małego Czytelnika można odebrać:  

Oddział dla Dzieci ul. Ks. Kard. S. Wyszyńskiego 24

Filia nr 1 os. dr B. Chącińskiego 17

Filia nr 2 ul. Siedlecka 56

Filia nr 3 os. Unitów Podlaskich blok nr 2

Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny.

Serdecznie zapraszamy małych czytelników wraz z rodzicami.

Skip to content