Wyprawka Czytelnicza dla przedszkolaka

Z ogromną przyjemnością informujemy, że w naszej bibliotece ruszyła kolejna edycja kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. Akcja skierowana jest do dzieci urodzonych w latach 2014-2017.

Każdy przedszkolak, który zapisze się do biblioteki, otrzyma WYPRAWKĘ NA DOBRY CZYTELNICZY START. W wyprawce tej dzieci znajdą ciekawą książeczkę „Pierwsze czytanki dla…” , dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka oraz Kartę Małego Czytelnika.

Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Oprócz dyplomu przedszkolak otrzyma drobny czytelniczy upominek.

W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Udział w projekcie jest bezpłatny. Wyprawki dostępne są w Oddziale dla Dzieci oraz we wszystkich filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łukowie.

Kampania jest realizowana przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.