Patriotyzm Jutra

Z satysfakcją informujemy, że nasza Biblioteka otrzymała z programu „Patriotyzm Jutra”, którym zarządza Muzeum Historii Polski w Warszawie dofinansowanie w wysokości 27 tysięcy złotych na realizację przedsięwzięć, których celem jest zwiększenie zainteresowania lokalną historią wśród mieszkańców Łukowa. Partnerem realizacji zadania jest Stowarzyszenie „Alternatywa dla Łukowa” oraz Hufiec ZHP Łuków. Nasz wspólny wniosek znalazł się w gronie 110 projektów, które otrzymały dofinansowanie spośród 724 ubiegających się o grant.
Nazwa własna projektu brzmi: „Patriotyzm na co dzień –  Łuków 2020.” W ramach projektu, który realizowany będzie od maja do 15 listopada przewidziano następujące inicjatywy: grę miejską, zlot harcerski, quest historyczny, wykonanie muralu historycznego, test wiedzy o Łukowie, lekcje lokalnej historii oraz koncert finałowy kończący realizację zadania.