VII Noc Bibliotek

W sobotę, 9 października 2021 r. nasza biblioteka już po raz siódmy włączyła się w ogólnopolską akcję Nocy Bibliotek, której towarzyszyło hasło „Czytanie wzmacnia”. Łukowska Noc Bibliotek rozpoczęła się o godzinie 16.00 projekcją filmu familijnego p.t. „Operacja. Człowiek w czerni”  oraz zajęciami dla dzieci związanymi z treścią filmu. Natomiast wieczorem zaprosiliśmy publiczność na film z twórcami, którzy inspirowali jak czytanie wzmacnia. Następnie odbyło się spotkanie z Ewa Szymańską, nauczycielką i autorką sagi rodzinnej „Bo tak trzeba żyć…”. Autorka opowiedziała o tym, skąd wziął się pomysł na napisanie książek,  kto był pierwowzorem tytułowej bohaterki i z jakich materiałów korzystała przy zbieraniu informacji dotyczących naszego miasta sprzed wieków. Uczestnicy biorący udział w spotkaniu zadawali pytania dotyczące zarówno powieści, jak i samego warsztatu pracy pisarki oraz planów na kolejną książkę. Okazało się, że Pani Ewa miała niespodziankę dla wszystkich w postaci nowej książki pt. „W ślepym zaułku”, która niedawno się ukazała. To poruszająca historia o życiu, przemocy i bezsilności. Sobotni wieczór pokazał, że nie tylko czytanie wzmacnia, ale może wzmacniać również muzyka. O czym przekonała nas Kinga Sowa wykonując znane melodie na skrzypce t.j. „Walc Barbary”, „Dumka na dwa serca” i „Shallow”.

Tej nocy można było jeszcze obejrzeć wystawę p.h. „2021 Rok Stanisława Lema”, wypożyczyć „Książki na wzmocnienie” z przygotowanej specjalnie półki, rozwiązać quiz „Czy znasz Norwida?” oraz oddać przetrzymane książki bez płacenia kary.

Mamy nadzieję, że za rok będzie kolejna Noc Bibliotek na którą już dzisiaj serdecznie zapraszamy.