Nowe godziny pracy Biblioteki !!!

Uprzejmie informujemy, że – z dniem 9 maja 2022 r. – zmienią się godziny pracy Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie.

*

Biblioteka Główna (tj. Oddział dla Dorosłych i Oddział dla Dzieci) będzie dostępna dla Czytelników:

od wtorku – do piątku, w godzinach 10:0017:00;
w sobotę, w godzinach 9:0016:00.

*

Filie Biblioteki (Nr 1, Nr 2 i Nr 3)
będą dostępne – od poniedziałku do piątku – w godzinach 10:0017:00.

*

Bibliotekarze będą zaczynali pracę o 1 godzinę wcześniej, aby wyłożyć   na półki książki „po kwarantannie” oraz przygotować agendy biblioteczne do udostępniania zbiorów.

*

Jednocześnie – Biblioteka zrezygnuje z tzw. „przerw technicznych”, przeznaczonych na dezynfekcję pomieszczeń. Czynności sanitarne będą wykonywane w trakcie pracy.

Zachowane zostaną również takie środki bezpieczeństwa, jak: kwarantanna książek, rękawiczki jednorazowe dla personelu mającego kontakt z książkami zwracanymi przez Czytelników, a także – używanie środków dezynfekcyjnych przy przenoszeniu książek do kwarantanny oraz odkażaniu powierzchni blatów bibliotecznych.

Pozostaną również zabezpieczenia z pleksiglasu (dla bibliotekarzy) oraz płyny dezynfekcyjne, do dyspozycji Czytelników.

*

Zmiany powyższe są wprowadzane ze względu na trzy ważne przesłanki:

  1. Prośby Czytelników, aby mogli korzystać ze zbiorów bibliotecznych, w dni powszednie, wcześniej niż dotychczas (tj. od 10:00, a nie od 11:00).
  2. Łagodzenie obostrzeń „covidowych”.
  3. Chęć powrotu do „przed-epidemicznego” czasu dostępności Biblioteki (z wydłużeniem o 1 godzinę dodatkowo, w sobotę, w Bibliotece Głównej).

 

Serdecznie Państwa zapraszamy do korzystania
z naszych Czytelni i Wypożyczalni!

Skip to content