Nietypowy „Dzień Bibliotekarza”

Dnia 8 maja 2022 roku – Bibliotekarze obchodzili swoje „zawodowe” święto…

Ale tegoroczne – różniło się od poprzednich, łukowskich, odsłon – przynajmniej w trzech punktach:

Po pierwsze – było wspólne dla dwóch powiatów: łukowskiego i radzyńskiego.

Po drugie – odbyło się w Gminnym Ośrodku Kultury w Ulanie-Majoracie.

No i po trzecie – zorganizowano je w niedzielę, aby wszyscy chętni mogli na nie dotrzeć, bez szkody dla swoich obowiązków zawodowych.

*

Oczywiście, były przemówienia gości oficjalnych.

A spotkanie zaszczycili swoją obecnością, m.in., Panowie: Szczepan Niebrzegowski – Starosta Radzyński, Jarosław Koczkodaj – Wójt Gminy Ulan – Majorat,  Mateusz Popławski – Zastępca Burmistrza Miasta Łuków oraz Tadeusz Sławecki – Dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie.

Ale oprócz wielkich słów i życzeń, dostosowanych do okoliczności –  były też pyszne torty, w przerwie na kawę i herbatę.

Poza tym – aby stało się zadość „branżowemu” charakterowi spotkania – przedstawiono prezentacje multimedialne, omawiające pracę bibliotek obu powiatów.

*

Prawdziwym uwieńczeniem imprezy stał się jednak znakomity występ recytatorów, przygotowanych przez instruktora Gminnego Ośrodka Kultury w Ulanie-Majoracie oraz Łukowskiego Ośrodka Kultury, Pana Sławomira Żyłkę.

Poza tym – bibliotekom, które przysłały swoje delegacje, przekazano okolicznościowe prezenty przygotowane przez Wydziały Promocji: Miasta Łuków, Starostwa Radzyńskiego oraz Starostwa Łukowskiego.

*

Zaś po zakończeniu części oficjalnej – uczestnicy spotkania mieli możliwość zwiedzenia Biblioteki Publicznej w Ulanie – Majoracie oraz skosztowania potraw z grilla, serwowanych w miejscowej „Altanie Sołeckiej”.

Słowem: było nietypowo i bardzo, bardzo smacznie… A i pogoda – wybornie dopisała…

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu spotkania!  🙂