„Moje podróże na najwyższe szczyty”

Dnia 11 maja, w Oddziale dla Dzieci, w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek gościliśmy Pana Sebastiana Ignaciuka – zdobywcę szczytów Mont Blanc i Elbrus. Łukowianin zdobył najwyższy szczyt Alp w 2017 roku, a zaledwie rok później, w 2018 – najwyższy szczyt Kaukazu.

Film, zdjęcia i opowieści z wypraw wywołały w uczestnikach wielkie zaciekawienie. Podróżnik przedstawił trud wyprawy – od organizacji, przez walkę ze zmęczeniem, złym samopoczuciem, warunkami pogodowymi – po zdobycie góry.

Uczestnicy spotkania obejrzeli część niezbędnego, z ponad 20-kilogramowego ekwipunku, przyniesionego przez naszego gościa. A dzięki zaprezentowanym fotografiom zobaczyliśmy, m.in., jak wygląda lodowiec, spożywanie posiłków, „baza” noclegowa wspinaczy wysokogórskich.

Spotkanie doskonale odzwierciedliło hasło tegorocznego Tygodnia Bibliotek „Biblioteka – świat w jednym miejscu”.