Prawie niemożliwe? A jednak…

Jak skutecznie przekonać młodego człowieka do czytania, jeśli ten ma od 9 do 13 lat, przejawia wyraźną awersję do książek – a dobra rozrywka kojarzy mu się głównie z grami i  z Internetem?

O tym właśnie rozmawialiśmy, 23 czerwca 2022 r., z Panem doktorem Michałem Zającem – wykładowcą Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego – na warsztatach z tzw. „booktalkingu” (czyli: „gawęd o książkach”).

Po ciekawej prelekcji multimedialnej – okraszonej „autorskimi pokazami” prezentacji kilku woluminów o tematyce dziecięco-młodzieżowej – zgromadzona na warsztatach grupa bibliotekarek i bibliotekarzy z Miasta Łukowa  (oraz innych gmin Powiatu Łukowskiego) miała okazję przedstawić swoje pomysły, na dotarcie z konkretnymi tytułami do grupy tzw. „czytelników opornych”.

Jednych troszkę „zjadła trema”, innym poszło całkiem sprawnie. A występ jednego z uczestników zajęć zastał określony przez prowadzącego mianem: „pełnej profeski”…

W sumie – było ciekawie, sympatycznie i konkretnie.

Mamy nadzieję, że – za jakiś czas – spotkamy się z Panem Michałem Zającem na innych, równie przydatnych w pracy bibliotekarzy, zajęciach.

Skip to content