O Korze na spotkaniu DKK

29 września, na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki, omawiana była najnowsza pozycja książkowa dotycząca Olgi (Jackowskiej) Sipowicz – „Słońca bez końca: biografia Kory” autorstwa Beaty Biały.

Uczestniczki DKK dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i uwagami po lekturze tej książki. Podkreślały, że forma, jaką przyjęła autorka, czyli nie typowa biografia, ale wypowiedzi i wspomnienia różnych osób związanych mniej lub bardziej z Korą – bardzo im się spodobała w odbiorze tego dzieła. Dzięki tak szerokiemu wachlarzowi wywiadów poznajemy Korę z wielu płaszczyzn.

Wszystkie Klubowiczki zgodnie uznały, iż trudne dzieciństwo wokalistki (właściwie ubóstwo, przeżycia w domu dziecka) miało niebagatelny wpływ na całe życie Kory, która mimo to „wybiła się” i stała się ikoną polskiej muzyki rozrywkowej. Wyjątkowa artystka i wyjątkowa kobieta, jaką była Kora, sama o sobie mówiła: „Nie jestem taka, jaką mnie opisują”.

Beata Biały – dziennikarka, psycholożka, autorka bestsellerów, od lat kreśli w swoich wywiadach i artykułach portrety niebanalnych ludzi. Korę przedstawiła w nietuzinkowy sposób, i to właśnie sprawiło, że książkę czytało się z prawdziwą przyjemnością.

Na kolejnym spotkaniu DKK omawiana będzie pozycja „Kiedy byliśmy sierotami” Kazuo Ishiguro – brytyjskiego pisarza japońskiego pochodzenia, laureata Nagrody Nobla w dziedzinie literatury za rok 2017.

Skip to content