VIII „Noc Bibliotek” – za nami!

Tradycyjnym ukoronowaniem sezonu kulturalnego w łukowskiej Książnicy jest „Noc Bibliotek”. To nasza lokalna odsłona ogólnopolskiej akcji, przeznaczonej zarówno dla Czytelników młodszych, jak i starszych.

W tym roku – bywalcy „Oddziału dla Dzieci” mogli obejrzeć film, stanowiący ekranizację jednej z części bardzo popularnego cyklu o Mai i Lassem, szwedzkich młodych detektywach. Była to produkcja pod tytułem: „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica„. Dodatkową atrakcją dla „bibliotecznych kinomanów” stał się słodki poczęstunek…

Z kolei starsi Czytelnicy – mieli okazję wysłuchać znakomitego recitalu skrzypcowego Pana Macieja Szuksztula, zatytułowanego: „Muzyczne o/powieści„, na który złożyła się wiązanka popularnych utworów bluesowych oraz latynoamerykańskich. Warto dodać, że „nasz” solista, na co dzień, uczy w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Łukowie.

Literackim uwieńczeniem łukowskiej „Nocy Bibliotek” – stało się spotkanie autorskie z Panią Magdaleną Chrzanowską, mieszkająca w Łukowie autorką trzech popularnych książek: „I ślubuję ci…”, „Szukając miłości” oraz „Zanim umrzesz”. Nazwaliśmy je: „Marzenia mają to do siebie, że czasem się spełniają”.

Pani Magdalena swobodnie i z werwą powiedziała nam o kulisach powstawania swoich dzieł, pracy pisarza-amatora (jest emerytowaną nauczycielką licealną) oraz swoich planach na przyszłość. Odpowiedziała też na liczne pytania zgromadzonych.

Spotkanie z nią upłynęło w bardzo przyjaznej (i szczerej) atmosferze.

Dodatkową „atrakcją” (chociaż tylko dla tych wypożyczających, którzy coś „przeskrobali” wobec Biblioteki) – była tradycyjna „amnestia” i możliwość oddania zapodzianych książek, bez żadnych konsekwencji finansowych.

Tegorocznej „Nocy Bibliotek” – towarzyszyły wystawy: „Wanda Rutkiewicz – wielka himalaistka” oraz „Adam Mickiewicz – Ballady i romanse„.

Przygotowaliśmy także półkę z ciekawymi książkami, którą zatytułowaliśmy: „To się musi powieść – o sile o/powieści oraz powieści romantycznej”.

Natomiast w Internecie – opublikowaliśmy specjalny quiz poświęcony Pani Wandzie Rutkiewicz.

Sądzimy, że tegoroczną imprezę śmiało można uznać za udaną.
Zapraszamy Państwa do udziału w jej kolejnej edycji – już za rok!

Skip to content