Spotkanie z Bożeną Chichłowską

21 marca obchodzimy ustanowiony przez UNESCO Światowy Dzień Poezji.

Aby uczcić ten dzień, w bibliotece odbyło się spotkanie z Panią Bożeną Chichłowską, która jest architektem, poetką  piszącą o Łukowie i Ziemi Łukowskiej. Zdobyła statuetkę „Łukowskiego Złotego Niedźwiedzia”  oraz posiada tytuł Zasłużona w Dziedzinie Twórczości Literackiej dla Ziemi Łukowskiej.

Brała udział w konkursach literackich : „O Łukowski Amonit”, „Podróż Poetycka”, „O Kwiat Niezapominajki”, „Wysoka Rozdzielczość”.

Podczas spotkania z młodzieżą z IV Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Łukowie autorka zaprezentowała swoją poezję, która ma oryginalną formę kaligramów, czyli wierszy obrazkowych. Opowiedziała też o inspiracjach, jak powstają jej utwory, które oprócz sfery literackiej zawierają elementy grafiki.

Na zakończenie uczestników czekała słodka niespodzianka.