Pan Tadeusz Chudecki „przybliżył” nam świat

12 czerwca w naszej Bibliotece w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki odbyło się spotkanie autorskie. Przybyło na nie tylu zainteresowanych, że sala pękała w szwach – ale nic dziwnego, wszak naszym gościem był Pan Tadeusz Chudecki.  Aktor, podróżnik, autor książek, w których opisuje miejsca, które odwiedził (a było ich bez liku!). Dzieli się przy tym z czytelnikami cennymi wskazówkami – jak się przygotować do wyjazdu, by było niedrogo, ale ekscytująco.

Pan Tadeusz błyskawicznie nawiązał kontakt ze zgromadzonymi, a spotkanie przebiegło w niemalże przyjacielskiej atmosferze. Miało ono charakter multimedialny, gdyż wyświetlane były slajdy z krajów, które zwiedził nasz Gość. Oprócz faktów i anegdot z podróży obieżyświat zdradził pewne tricki podróżnicze, przydatne w wojażach. Mówił m.in. o tym, jak nie dać się nabrać na „okazje” i „promocje”. Swoją otwartością, swobodą i „niegwiazdorzeniem” – cierpliwie pozował do zdjęć i rozdawał autografy – zyskał sobie sympatię zgromadzonych.  Zaś książki, które ze sobą przywiózł w mgnieniu oka znalazły nabywców.

My również „zdobyliśmy” wpis pana Tadeusza do Kroniki Biblioteki.

Dziękując za to spotkanie możemy śmiało powiedzieć – to była prawdziwa przyjemność!

Spotkanie było dofinansowane ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Skip to content