Książka na wakacje

Oddział dla Dzieci poleca ciekawe
serie wydawnicze dla dzieci i młodzieży.

  • „Ulysses Moore” – Pierdomenico Baccalario

    Oglądaliście „Skarb narodów”??? A może „Bibliotekarza”??? Kręcą Was tajemnicze przygody, np. wyprawy po skarb, po mapę? Ta książka jest dla Ciebie!!! Rodzeństwo wraz z rodzicami wprowadza się do starej Willi Argo. Dzieci znajdują stare drzwi ukryte za szafą. Czy otworzą je??? Czy poznają tajemnicę ukrytą przez nieżyjącego właściciela??? Przekonajcie się sami!!!

    źródło: biblionetka.pl

  • „Cherub” – Robert Muchamore

    Opowieść o agentach specjalnych, pracownikach CHERUB-a, dzieciach między dziesiątym a siedemnastym rokiem życia. Kiedy cherubini wyruszają na akcję, nikt nie podejrzewa, że te słodkie dzieciaki to świetnie wyszkoleni zawodowi szpiedzy, pomagający w rozbijaniu organizacji przestępczych, które od lat grają na nosie policji i tajnemu wywiadowi.

    źródło: biblionetka.pl

  • „Zakręcona drużyna piłkarska” – Joachim Masannek

    Ciesząca się na całym świecie ogromnym zainteresowaniem seria książeczek o dzieciach, które łączy wspólna pasja – piłka nożna. Autor – Joachim Masannek, który jest na co dzień trenerem i ojcem dwóch graczy – opisał w niej historie kilku przyjaźni, współzawodnictwa, rywalizacji, uroków zwycięstwa i gorzkiego smaku przegranej.

    źródło: empik.com

  • „Hannah Montana” – różni autorzy

    Akcja serii osadzona jest w dwóch światach: pierwszym – przeciętnych amerykańskich obywateli i drugim, tym bardziej elitarnym, gwiazdy piosenki i jej otoczenia. Teoretycznie mają się one przenikać, jednakże główna bohaterka nie potrafi połączyć ich inaczej niż niefortunnie, przez co ciągle prowokuje zabawne sytuacje. Hannah Montana to doskonały przykład rozrywkowej serii dla młodzieży.

    źródło: granice.pl

  • „Nie dla Mamy, nie dla Taty lecz dla każdej małolaty” – różni autorzy

    Seria przeznaczona dla czytelniczek, przedstawiająca miłosne perypetie nastoletnich bohaterek, kończących się na ogół szczęśliwie. Historie przedstawione są bardzo interesująco, przez co książki z tej serii czyta się jednym tchem. Dla wszystkich, którzy cenią relaks z ciekawą książką.

  • „Klub Tiary” – Vivian French

    Seria książek opowiada o przygodach kilku małych Księżniczek, które trafiają do Królewskiej Akademii Pałacowej. Tam uczą się pod czujnym okiem Królów, Królowych, Wróżek i Księżnych wszystkiego tego, co każda idealna księżniczka umieć i wiedzieć powinna. W Akademii, jak w każdej szkole, zawiązują się znajomości i przyjaźnie, nie brakuje także intryg i kłótni. Bohaterką każdej z książeczek jest inna uczennica Akademii. W ten sposób poznajemy szereg interesujących i różnorodnych postaci i charakterów.

    źródło: książki.wp.pl

  • „My Little Pony” – Katarzyna Kaczan-Borowska

    W barwnej i urokliwej Ponylandii mieszka siedem kolorowych i bardzo wesołych kucyków. Tola, Tęczusia, Pysia, Tusia, Kołysanka, Wiolinka i Malinka to prawdziwe przyjaciółki od serca, które zawsze śpieszą sobie z pomocą i nigdy się nie rozstają. Każdy ich dzień wypełniony jest radością i zabawą. Razem przeżywają wiele ciekawych przygód i wiedzą, że zawsze mogą na siebie liczyć!

    źródło: empik.com

  • „Tupcio Chrupcio” – Marco Campanella

    Seria przeznaczona jest dla dzieci w wieku do kilku lat. Poruszają trudne tematy, z którymi dzieciom ciężko sobie poradzić, a rodzice nie zawsze mają pomysł na wyjaśnienie sytuacji. Dzieci przepadają za Tupciem, a my wiemy, że zawsze znajdzie się pomysł na rozwianie wątpliwości naszych pociech, pocieszenie, pouczenie. Serdecznie polecam lekturę!

    źródło: miastodzieci.pl

  • „Smerfy” – Peyo

    Kolorowe ilustracje Peyo oraz proste historyjki z pewnością spodobają się młodszym czytelnikom. W latach 60′ Peyo – autor m. in. seriali komiksowych – stworzył Smerfy, małe niebieskie ludki „wzrostu trzech jabłek”. Zbierają między innymi smerfojagody. Sympatyczne Smerfy szybko znalazły grono wielbicieli. Książka jest wydana bardzo estetycznie, twarda oprawa i wysokiej jakości papier kredowy wewnątrz.

    źródło: bajarka.pl


Wypożyczalnia dla Dorosłych poleca:

  • „Zmierzch” – Stephenie Meyer

    To seria opowiadająca o wampirach, ubranych w kostium grozy, napisana przez amerykańską autorkę Stephenie Meyer. Opowiada ona o przygodach Isabelli Swan, nastolatce, która przeprowadza się do Forks. Jej życie przewraca się do góry nogami w momencie, gdy zakochuje się w wampirze, Edwardzie Cullenie.

    źródło: biblionetka.pl

    Fragmenty audio książek z serii:

    [audio:http:///biblioteka.lukow.pl/mp3-books/ksiezyc_w_nowiu.mp3]
    [audio:http:///biblioteka.lukow.pl/mp3-books/zmierzch.mp3]
    [audio:http:///biblioteka.lukow.pl/mp3-books/zacmienie.mp3]
    [audio:http:///biblioteka.lukow.pl/mp3-books/przed_switem.mp3]

  • „Zaginiony Symbol” – Dan Brown

    Zaginiony Symbol to tytuł powieści Dana Browna z cyklu opowiadającym o niezwykłych dokonaniach profesora Roberta Langdona, bohatera powieści: Anioły i Demony oraz Kod Leonarda da Vinci. Książka jest mistrzowsko skonstruowanym thrillerem przesiąkniętym historią, zagubioną w labiryncie symboli i enigmatycznych kodów.

    źródło: biblionetka.pl

  • „Zielone drzwi” – Katarzyna Grochola

    Ile z osobowości Katarzyny Grocholi mają bohaterki jej powieści? W jakim stopniu życie autorki, jej własne przemyślenia i ukochane miejsca przenikają na karty książek? Które zbiegi okoliczności w realnym życiu były tak nieprawdopodobne, że pisarka dotychczas o nich nie wspominała? Miłośnicy najpoczytniejszej polskiej autorki nareszcie mają okazję dowiedzieć się, jaka naprawdę jest Katarzyna Grochola. Razem z nią podróżujemy przez magiczną krainę dzieciństwa i przeżywamy najtrudniejsze chwile, wspominamy podróże, poznajemy najbliższe osoby i ukochane zwierzaki.

    źródło: amazonka.pl

  • „Millenium” – Stieg Larsson

    Książki z serii Millennium to doskonałe powieści kryminalne z zawiłymi historiami i interesującymi, bardzo rozwiniętymi charakterami bohaterów. Stają się jedna po drugiej hitami na listach bestsellerów w całej Europie. Bohaterami wszystkich trzech serii są Mikael Blomkvist – dociekliwy dziennikarz i wydawca magazynu Millennium oraz Lisbeth Salander – intrygująca outsiderka i utalentowana hakerka komputerowa, pracująca jako wolny strzelec dla służb bezpieczeństwa. Ta niezwykła para w każdej z części serii podejmuje wyjątkowo trudne wyzwania. W opinii wielu wydawców, wszystkie historie zawarte w trylogii: śledztwa, dochodzenia w sprawie morderstwa, czy finansowe krętactwa wydarzyły się naprawdę.

    źródło: empik.com

  • „Szybsza niż Lew” – Agnieszka Martinka

    Agnieszka Martinka pierwsza na świecie przejechała rowerem dookoła jeziora Wiktorii. Książka Szybsza niż lew jest swego rodzaju relacją z tej wyprawy. Pisana w formie pamiętnika z podróży, opatrzona wieloma świetnymi zdjęciami i doskonale wydana. Warto sięgnąć po tę lekturę, chociażby po to, by poznać wspaniałe historie z Kenii, Tanzanii i Ugandy. Pozycja ta pozwala czytelnikowi nie tylko zobaczyć oczami wyobraźni, jak wyglądają tamtejsze tereny i jacy są mieszkańcy Czarnego Lądu, ale również poczuć zapach powietrza …

    źródło: biblionetka.pl

  • „4” – Waldemar Łysiak

    Waldemar Łysiak to pisarz specyficzny – jak rzadko który potrafi wywołać swoimi książkami skrajne emocje. Tytułowa „czwórka” to byli członkowie najbardziej elitarnej amerykańskiej służby specjalnej. Po wyborze Baracka Obamy na prezydenta USA zostaje ona rozwiązana, a bezrobotni komandosi otrzymują propozycję pracy: bogaty meksykański przemysłowiec pragnie zemsty na porywaczach swojego wnuka.

    źródło: biblionetka.pl

  • „Nazywam się Zacharski” – Marian Zacharski

    „Nazywam się Zacharski” to tytuł fascynującej autobiografii legendy polskiego wywiadu. Autor ujawnia kulisy pracy służb wywiadowczych, metody i techniki werbunku oraz działania szpiegowskiego. Pokazuje, jak funkcjonuje kontrwywiad, jak bez pistoletu w ręku czy wkradania się do strzeżonych budynków można wejść w posiadanie ściśle tajnych dokumentów o wartości szacowanej na miliardy dolarów.

    źródło: merlin.pl

  • „Asan” – Władimir Makanin

    Major Aleksander Żylin został wysłany na wojnę i wkrótce przekonał się, że można na niej zarobić niezłe pieniądze. Zaopatrywał w paliwo swoich i wrogów, eskortował dostawy sprzętu i pomagał uwalniać zakładników, czasami pobierając „prowizję”…
    Władimir Makanin w swej powieści obala mity na temat wojny rosyjsko-czeczeńskiej i ukazuje inne jej oblicze: wojny jako biznesu i pogmatwanych relacji nie tylko między wrogami, ale także w obrębie samych Rosjan.

    źródło: biblionetka.pl

  • „Prowadź swój pług przez kości umarłych” – Olga Tokarczuk

    Akcja książki rozgrywa się w Kotlinie Kłodzkiej. Główną bohaterką jest Janina Duszejko, pasjonująca się astrologią. Wielką miłością obdarza wszelkie zwierzęta. Gdy w okolicy zaczynają ginąć kłusownicy i krzywdziciele zwierząt, Duszejko ma teorię na temat motywu i sprawcy tych zbrodni, ale wszyscy traktują ją jak dziwaczkę. W okolicy zaczynają umierać kłusownicy i krzywdziciele zwierząt. Seria zgonów rośnie. Janina ma teorię na temat motywu i sprawcy tych zbrodni, ale policja ignoruje ją, traktując jak nieszkodliwą dziwaczkę. Jednak Janina wie więcej, bo czyta w gwiazdach jak w otwartej księdze…

    źródło: biblionetka.pl

  • „Wybór Anny” – Maria Nurowska

    Anna Łazarska, słynna skrzypaczka, w tajemnicy przed ojcem – Witoldem Łazarskim, otwiera szufladę jego biurka. Znajduje dziennik. Dowiaduje się z niego, że nie jest osobą, za którą się przez lata uważała – Polką, córką prawnika. Witold Łazarski znalazł ją pod murem getta, przygarnął i otoczył opieką. Informacje zawarte w dzienniku wywołują w niej szok. Postanawia uciec od człowieka, którego przez lata miała za ojca, i od znanej sobie rzeczywistości – aby znaleźć odpowiedź na pytanie, kim jest naprawdę. Osobista tragedia Anny Łazarskiej stała się także pretekstem, by przyjrzeć się losom Żydów w Polsce i dziejom polskiego antysemityzmu.

    źródło: merlin.pl

  • „Etiopia: Ale czat!” – Martyna Wojciechowska

    Nowe dzieło Martyny Wojciechowskiej to wartka i dowcipna relacja z jej licznych perypetii, przeplatana wieloma praktycznymi informacjami i spostrzeżeniami na temat realiów tego afrykańskiego kraju, życia jego mieszkańców i bogatej historii. Począwszy od komicznych opisów nieustannych spotkań z „etiopską władzą”, po mrożące krew w żyłach wizyty w wioskach dzikich plemion. Podróż przez Abisynię miała miejsce w trakcie realizacji programu „Misja Martyna” dla stacji TVN, stąd szansa poznania zaplecza produkcji tego popularnego programu podróżniczego. Tę książkę czyta się jednak jak powieść, więc…

    źródło: biblionetka.pl

  • „Córka oficera” – Zina Rohan

    Porywająca opowieść o wojnie, miłości i wierności własnym ideałom, napisana z prawdziwie epickim rozmachem. Marta od dziecka marzyła, by zostać żołnierzem, jak jej ojciec. Wybuch wojny sprawia, że dziewczyna musi wykazać się odwagą godną córki polskiego oficera i zmusza ją do wieloletniej tułaczki. Wojenna zawierucha poddaje próbie patriotyzm i dumę Marty. Los przynosi jej wielką miłość. Jednak serce dziewczyny rozdarte jest między młodym polskim żołnierzem a charyzmatycznym perskim lekarzem. Życie daje jej trudną lekcję pokory i uświadamia, że pochopne decyzje mogą w dramatyczny sposób wpłynąć nie tylko na nas, ale i na tych, których kochamy.

    źródło: biblionetka.pl

  • „Klęska” – Wiktor Suworow

    Hitler i Stalin byli zbrodniarzami, którzy różnili się głównie kształtem wąsów. Jakim cudem więc cały świat Hitlera nienawidził, a Stalina uważał za miłującego pokój, dobrodusznego wujaszka? Jakim cudem nieudolny i niekompetentny marszałek Żukow został wykreowany na genialnego dowódcę i najwybitniejszego stratega wszech czasów? Z jakiego powodu II wojna światowa skończyła się dla Związku Radzieckiego tak zwanym „wielkim zwycięstwem”, które okazało się gorsze od każdej klęski?

    źródło: biblionetka.pl

  • „W dżungli samotności” – Beata Pawlikowska

    Co zrobić, żeby przestać czuć się wśród ludzi jak ufoludek w brudnych kaloszach, a zamiast tego być osobą pewną siebie, wartościową i przyjaźnie nastawioną do świata? I właściwie dlaczego człowiek gubi swoją prawdziwą tożsamość i oddala się od swojego prawdziwego „ja” zamiast się do niego przybliżać? Bo przecież szczęście nie bierze się z koloru piór, jakie na sobie nosisz. Możesz być niebieskim ptakiem albo żółtą jaszczurką, i niczego to nie zmieni. Nieważne kim jesteś, co masz i jak wyglądasz. Ważne jest to, że żyjesz w zgodzie ze sobą, nikogo nie udajesz i nie masz potrzeby uciekania ani przed sobą, ani przed czymkolwiek. Takie pytania zadałam sobie pewnego dnia lecąc samolotem na Wyspę Wielkanocną. I tak rozpoczęło się detektywistyczne śledztwo prowadzone w powietrzu na trasie między Warszawą, Wyspą Wielkanocną i Bombajem.

    źródło: nota wydawcy

  • „Widok z mojego okna. Przepisy nie tylko na życie.” – Małgorzata Kalicińska

    Widok z mojego okna. To zbiór wybornych tekstów, dowodzących, że bez względu na to, gdzie mieszkamy i jakie historie mamy za sobą, widoki z naszych okien są bardzo podobne. Może to przez firanę kobiecości, a może po prostu przez życie. Jedno jest pewne, po lekturze tej książki jedni zaczną tęsknić za robionymi przez babcię blinami, zupą kartoflaną i rosołem, inni porzucą sushi bary w poszukiwaniu zsiadłego mleka.

    źródło: matras.pl


Fragmenty audio książek pochodzą z serwisu www.nexto.pl

Skip to content