Spotkanie DKK dnia 26.08.2010

Sierpniowe spotkanie klubu książki było spotkaniem jubileuszowym. To już rok od kiedy grupka pasjonatów spotyka się, aby współtworzyć klub książki działający przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Łukowie. W ciągu tego okresu oprócz wielu interesujących lektur, dyskusji – czasami nawet ostrzejszą wymianę zdań; mieliśmy dwa spotkania autorskie, konkursy oraz wspólną wycieczkę.

Na spotkaniu sierpniowym także nie próżnowaliśmy. Tym razem ideą spotkania były nasze własne fascynacje książkowe. W naszych dyskusjach obok antycznego greckiego filozofa Platona  pojawił się południowoamerykański współczesny prozaik – Julio Cortazar. Obok  współczesnego reportażu  dotyczącego ludobójstwa w Rwandzie; wciągające na długie godziny powieści Sharon Sala, amerykańskiej  powieściopisarki,  wielokrotnie wyróżnionej autorki bestselerów. Opowiadaliśmy o ulubionych fragmentach w ulubionych książkach, wspominaliśmy swoje pierwsze tytuły, które nami w jakiś sposób wstrząsnęły i ukształtowały, analizowaliśmy, co zmieniło się przez lata w naszych preferencjach czytelniczych .

Zapraszamy również wszystkich tych, którzy chcieliby się przyłączyć do naszego klubu na spotkania. Kolejne już 9 września. Będziemy rozmawiali o zbiorze opowiadań Julio Cortázara „Opowieści o kronopiach i famach”. Do zobaczenia!

Skip to content