Spotkanie Bibliotekarzy

  • 17 czerwca 2009

Bibliotekarze powiatu łukowskiego odwiedzili biblioteki w powiecie Opole Lubelskie
Miejska Biblioteka Publiczna im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie zorganizowała w dniu 15 czerwca dla bibliotekarzy powiatu łukowskiego szkoleniowe seminarium wyjazdowe do bibliotek w powiecie Opole Lubelskie. Po drodze zwiedzono Pałac Kleniewskich i będące w trakcie organizacji Muzeum Regionalne w Kluczkowicach – dział prehistoryczny, etnograficzny, wystawę ” Ceramika chodlikowska 1200 lat póżniej’’. Wszystkich zachwyciła zaprojektowana przez Stanisława Witkiewicza ( jedyna w Polsce ) biblioteka w stylu zakopiańskim z szafami bibliotecznymi typu skrzyniowego.

Następnie udaliśmy się do Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Poniatowej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Karczmiskach. Po zapoznaniu z funkcjonowaniem bibliotek był czas na wymianę doświadczeń i koleżeńskie rozmowy przy kawie. W drodze powrotnej zaś krótki spacer po Rynku w Kazimierzu i zakup tradycyjnych wypieków.
Łukowska Biblioteka wyjazd do zaprzyjaźnionych placówek zorganizowała z okazji Dnia Bibliotekarza ( który kalendarzowo obchodzony jest 8 maja ), celem było „podpatrywanie’’ pomysłów innych oraz integracja środowiska bibliotekarskiego Lubelszczyzny.

Skip to content