Spotkanie DKK dnia 14.07.2011

Na ostatnim spotkaniu klubu zajęliśmy się książką Markusa Zusaka: Złodziejka książek.
Opowiada ona o losach małej 10 – letniej dziewczynki Liesel przygarniętej przez pewne małżeństwo. Małżeństwo ukrywa również u siebie Żyda Maksa. Obok przeplatających się losów bohaterów pojawia się również przekrój społeczeństwa małego miasteczka i ich stosunku do wojny. Książka w prosty i wyrazisty sposób opowiada o wojnie, którą widzimy oczyma głównej bohaterki.

Jest to również poruszająca opowieść o miłości, przyjaźni, odpowiedzialności, lojalności – uczuciach, którym ciężko się poddać w czasie wojny. Ważne w Złodziejce książek są również słowa, to one określają relację między ludźmi.

Powieść napisana jest w sposób przejrzysty, poukładany, przez co czyta się ją bardzo dobrze. Co jakiś czas pojawiają się również definicje, pytania, wyjaśnienia, które bardzo pomagają czytelnikowi w zrozumieniu treści. Są także opowieści ilustrowane rysunkami, stworzone przez ukrywającego się w piwnicy Żyda a przeznaczone dla bohaterki powieści. W tej książce wszystko ma swój cel i splata się w logiczną całość.

Polecamy!

[wdgpo_plusone]

Skip to content