Otwarcie biblioteki po remoncie

1 lutego 2016 r. odbyło się uroczyste otwarcie Miejskiej Biblioteki Publicznej po remoncie. Gośćmi uroczystości byli: Senator Rzeczypospolitej Polskiej Stanisław Gogacz, poseł na Sejm Krzysztof Głuchowski, Burmistrz Miasta Dariusz Szustek, Zastępca Burmistrza Marcin Mateńko,   Przewodniczący Rady Miasta Krzysztof Jodełko, radni Miasta Łuków, pracownicy Urzędu Miasta. Powiat łukowski reprezentował wicestarosta Włodzimierz Wolski. Wśród zaproszonych gości byli również przedstawiciele Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie, dyrektorzy Gminnych Bibliotek Publicznych z terenu powiatu łukowskiego, emerytowane bibliotekarki naszej placówki , dyrektorzy instytucji kultury i placówek oświatowych, czytelnicy. Liczną grupę gości stanowili przedstawiciele instytucji, które pomogły w przeprowadzce biblioteki do auli Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki na czas prac remontowych i powrocie do wyremontowanego budynku.

Zgromadzeni obejrzeli prezentację „Remont biblioteki”, a następnie wysłuchali koncertu „Ach, poezja!” w wykonaniu Kuby Michalskiego – piosenkarza, kompozytora, autora tekstów. Były to piosenki do wierszy wielkich polskich poetów i ballady Leonarda Cohena.

Remont biblioteki trwał od czerwca do listopada 2015 r. Zakres remontu obejmował: wymianę dachu, remont elewacji, przystosowanie budynku dla potrzeb osób niepełnosprawnych ( montaż windy, toaleta), adaptację garażu na salę konferencyjną, remont piętra (obniżenie sufitu, wymianę podłóg i oświetlenia), malowanie wszystkich pomieszczeń, podłączenie budynku do sieci PEC). Dotacja Miasta Łuków na remont wyniosła 582 000 zł.

Zakupiono również nowe: regały na książki, meble do sali konferencyjnej (stoły, krzesła), meble i wyposażenie pokoju socjalnego, zamontowano nowe rolety. Dotacja na wyposażenie wyniosła 85 000 zł.

Od 2 lutego 2016 r. biblioteka wznowiła działalność w wyremontowanej siedzibie. Zapraszamy do korzystania ze zbiorów placówki.

Prezentacja z remontu Biblioteki

Informacje w mediach: