II Noc Bibliotek

W sobotę  4 czerwca 2016 r. odbyła się II Ogólnopolska  Noc  Bibliotek. Imprezę o godz. 19.00 rozpoczął pokaz prezentacji multimedialnej pt. : „Szlakiem Henryka Sienkiewicza”. Następnie uczniowie z Gimnazjum nr  2 w Łukowie przedstawili  Scenki z życia bohaterów Trylogii na podstawie skeczu „Rycerze” kabaretu Elita. Program został przygotowany przez nauczycielkę – Dorotę Ratyńską . Dariusz Krzęcio wraz z grupą przyjaciół zakończył imprezę programem artystycznym – „Sienkiewicz jakiego nie znamy”. Przy pianinie zagrał swoje kompozycje. Czytano poezję i fragmenty „Listów z Afryki” Henryka Sienkiewicza. W spotkaniu uczestniczyło 43 osób. W tym dniu ogłoszono również amnestię. Do godz. 24.00 można było oddać przetrzymane książki bez płacenia kary.