„To warto przeczytać” i spotkanie DKK

Dnia 19 października odbyła się wspólna impreza uczestniczek DKK połączona ze spotkaniem z cyklu” To warto przeczytać”. Bibliotekarka Aneta Smyk zaprezentowała 7 nowości o zróżnicowanej tematyce (historycznej, obyczajowej, romantycznej). Jedną z nich była książka historyczna Piotra Lipińskiego „Anoda. Kamień na szańcu”, której bohaterem jest żołnierz Szarych Szeregów Jan Rodowicz. Jest to jedna z 21 książek, którą nasza biblioteka otrzymała z Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Wydawnictwa Agora  w ramach akcji „Paczka Literacka”.

W dalszej części spotkania klubowiczki Dyskusyjnego Klubu Książki  rozmawiały o książce Carli Montero „Wiedeńska gra”. Tematem kolejnego spotkania DKK 23 listopada  będzie kolejny tytuł    z „Literackiej Paczki”„ Reporterka. Rozmowy z Hanną Krall” w wyborze Jacka Antczaka.

Zapraszamy.