Nowości #11

Gorazdowski T. „Przez trzy Ameryki”

W niezwykłą przygodę zabiera nas dziennikarz radiowej „Trójki”, który pokaże Amerykę Północną, Środkową i Południową z wyjątkowej strony, dotychczas nieuchwyconej. Książka jest relacją z podróży szlakiem miejsc umieszczonych na liście światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Miejsca opisane w książce odsłaniają wyjątkowe piękno kontynentu i osobliwość jego mieszkańców. 
Razem z dziennikarzem zobaczymy lodowe drogi Alaski, piękne lasy Kanady, południowo-zachodnie stany USA, Meksyk, dziewiczą Amerykę Środkową, odkrywaną od początku Kolumbię, boliwijskie Altiplano, wodospady Amazonii, zabytki Peru, po bezkresne Chile i Argentynę.

 

Grzela R. „Bądź moim Bogiem”   

Na nowo do odkrycia paryskie spotkanie z Wierą Gran.
Młody warszawski dziennikarz przypadkowo w metrze spotyka żonę zmarłego poety Borysa. Kobieta zniknęła 30 lat temu i od tamtej pory słuch po niej zaginął. Aby zrozumieć, co się stało, postanawia ją odszukać, ale nie może nawet przypuszczać, że to jedno spotkanie zmieni w jego życiu wszystko i zaprowadzi go do żydowskiej śpiewaczki Wiery Gran.
W tej literackiej konwencji Remigiusz Grzela z właściwą sobie dyskrecją próbuje ocalić relację ze spotkania z Wierą Gran, w ostatnich latach jej życia. Pytając przy tym o prawdę o nas samych w zderzeniu z biografiami innych.

 

Picardie J. „Coco Chanel : legenda i życie”

Misternie skonstruowany portret Coco Chanel obejmuje nie tylko burzliwe związki, z których była sławna, także fascynujące okoliczności powstania „małej czarnej”, słynnych perfum Chanel No 5, a także tajemny język i symbolikę, którymi kreatorka opatrywała swoje dzieła. Opowieść o Coco Chanel otwiera historia porzuconego dziecka wychowywanego w zakonnym sierocińcu, który odcisnął niezatarte piętno na całym życiu projektantki. Justine Picardie opisuje je szczegółowo, wydobywając na światło dzienne wszystko to, co Gabrielle Chanel przez tyle lat starała się ukryć przed światem, zacierając granice miedzy prawdą a mitem.
Coco Chanel, bez wątpienia najsłynniejsza kreatorka mody, zmarła w 1971 roku w wieku osiemdziesięciu siedmiu lat. Jednak jej spuścizna nadal żyje. Ta książka pozwala nam zrozumieć, jak to się stało, że Coco Chanel stała się ikoną świata mody i jak powstała jej największa kreacja: ona sama.

 

Frączyk I. „Koncert cudzych życzeń”

Czasem trzeba porzucić wszystko, żeby odnaleźć drogę do własnego świata.
Sprawdzone przyjaciółki, dobrze płatna praca i kochający facet – czy może być coś ważniejszego? 
Magda była zadowolona ze swego życia… do czasu gdy w drzwiach jej mieszkania stanęła teściowa z walizkami. A to dopiero początek nieoczekiwanych zmian w jej życiu…
W spadku po babci otrzymuje stadninę koni w Pieńkach, która okazuje się podupadającą i zadłużoną ruiną. Ale może to właśnie ten moment, gdy los daje szansę, by zacząć wszystko od nowa?

 

Chamberlain D. „Światło nie może zgasnąć”

Czy warto strzec tajemnic za wszelką cenę?
Czy zemsta przynosi ulgę?
Czy można wybaczyć zdradę?
Doktor Olivia Simon kończy właśnie dyżur na pogotowiu. Mąż czeka na nią ze świąteczną kolacją. Od miesięcy między nimi się nie układa. Ona stara się ratować swoje małżeństwo, ale Paul nie ukrywa swojej fascynacji artystką Annie O’Neill.
Olivię zatrzymuje jednak w pracy nagły przypadek. Kobieta postrzelona w klatkę piersiową, w której lekarka rozpoznaje piękną Annie O’Neill. Stan rannej jest krytyczny, dlatego Olivia decyduje się na natychmiastową operację. Mimo to Annie umiera. Czy Olivia zrobiła wszystko, by ją uratować? To pytanie zadaje jej Paul, obsesyjnie zakochany w Annie. O to zapyta ją także Alec O’Neill, który widział w Annie idealną żonę i matkę. A czy sama Olivia pewna jest odpowiedzi? Stara się podążać śladami swojej rywalki, by zrozumieć fascynację swojego męża. Annie dopiero po śmierci pozwala bliskim zrozumieć, jaka była naprawdę. Poznają jej pilnie strzeżone tajemnice, które odmienią ich życie na zawsze.

Skip to content