Międzypokoleniowa impreza czytelnicza – „ Antologia Niepodległości”

04 października 2018 r. zorganizowano międzypokoleniową  imprezę czytelniczą dla gimnazjalistów p. h. „Antologia Niepodległości. Rodzice i dziadkowie czytają młodzieży wybrane teksty literatury narodowej”. Seniorzy czytali młodzieży wybrane teksty z opublikowanej na stronie PREZYDENT.PL Antologii Niepodległości zawierającej polskie utwory patriotyczne zebrane na Stulecie Niepodległości. Wśród czytających byli: Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu – pan Marek Król, radny Rady Miasta – pan  Mateusz Popławski, inspektor Wydziału Oświaty Kultury i Sportu – pan Kacper Sacharczuk, przedstawicielki Uniwersytetu Trzeciego Wieku działającego przy Łukowskim Ośrodku Kultury – panie: Jolanta Gnas – Zienkiewicz i Mirosława Żurawska,  czytelniczka – pani Alicja Wiśniewska oraz  bibliotekarze.

Młodzież klasy III d Gimnazjum ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi z uwagą wsłuchiwała się we fragmenty powieści, poezji, wspomnień, których myślą przewodnią jest Wolność i Niepodległość.

Imprezę zrealizowano w ramach konkursu grantowego „Na 100 Niepodległa” zorganizowanego przez Fundację BGK im. J. K. Steczkowskiego. Tytuł projektu realizowanego przez bibliotekę: „Biblioteka – Dzieci i Młodzież- Seniorzy. Wspólnie przeżywamy Rok 100 – lecia Niepodległości”.

Czytali dla Niepodległej (wlukowie.pl)