Konkurs recytatorski – „Polska – nasza ojczyzna”

W dniu 4 grudnia 2018 r. w Filii nr 2 odbył się konkurs recytatorski p.h. „Polska – nasza ojczyzna” poświęcony 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.  Do konkursu zgłosiło się 26 recytatorów ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Łukowie, ostatecznie wystąpiło 23 uczniów.
Jury w składzie: Alicja Wiśniewska – z-ca redaktora naczelnego „Nowej Gazety Łukowskiej”, Maria Ponikowska – emerytowany bibliotekarz, Marzanna Nowicka – nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 5 w Łukowie oceniało recytujących według następujących kryteriów: dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie, interpretacja tekstu, kultura słowa, ogólny wyraz artystyczny. Jury przyznało 6 nagród głównych i 14 wyróżnień. Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Konkurs realizowany był w ramach projektu „Biblioteka – Dzieci i Młodzież – Seniorzy. Wspólnie przeżywamy Rok 100 – lecia Niepodległości”. Projekt dofinansowany przez Fundację BGK im. J. K. Steczkowskiego w konkursie grantowym „Na 100 Niepodległa”.

Podlasie24.pl – Konkurs recytatorski w łukowskiej bibliotece

wlukowie.pl – Konkurs recytatorski w bibliotece