Bibliotekarze powiatu łukowskiego w Lublinie

12 czerwca bieżącego roku Miejska Biblioteka Publiczna zorganizowała wyjazd szkoleniowy dla bibliotekarzy z bibliotek publicznych naszego powiatu do Lublina. Pierwszym punktem programu była wizyta w Filii nr 40 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie  – w bibliotece Na Poziomie. Filia usytuowana jest w dzielnicy Szerokie, została otwarta w 2018 roku na bazie budynku usługowego na osiedlu na  którym nigdy nie było biblioteki. Inspiracją dla nazwy biblioteki było wykorzystanie konstrukcji wysokiego stropu co pozwoliło na zróżnicowanie poziomów i uzyskanie atrakcyjnej i wygodnej formy wnętrza zarówno dla potrzeb dzieci jak i dorosłych. Zostaliśmy zapoznani z pracą i ofertą biblioteki.

Następnie, z racji Roku Moniuszki uczestniczyliśmy w ogólnopolskiej konferencji naukowej „Od dźwięku do słowa. Rola Moniuszki w kulturze polskiej XIX i XX wieku”, która odbywała się w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego. Tu wysłuchaliśmy pięknego recitalu „Moniuszko znany i nieznany” w wykonaniu Eweliny Wojciechowskiej (sopran) i Agnieszki Szulz – Brzyskiej (fortepian).

W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Serokomli.
W gościnnych progach biblioteki przywitał nas wójt gminy – Piotr Chaber.  Mieliśmy okazję zobaczyć i podziwiać oddaną do użytku w ubiegłym roku przestronną, nowoczesną bibliotekę.

W wyjeździe uczestniczyło 41 bibliotekarzy.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com