Wieczór z podróżniczką Agnieszką Martinką

We wtorek, 11 maja 2010 roku odbyło się spotkanie z Agnieszką Martinką, niezwykłą globtroterką i fotografką, autorką książki pt.: „Szybsza niż lew”. Spotkanie poświęcone było wyprawie rowerowej do kopalni węgla kamiennego w Połowince na Uralu, w miejsce zesłania jej ojca przez NKWD. Charyzmatyczna osobowość pani Agnieszki i ciekawy sposób opowiadania, pozwoliły uczestnikom spotkania przenieść się na chwilę w rejony dalekiej Rosji oraz poznać wiele ciekawych osób. Pani Agnieszka pokazała wiele ciekawych zdjęć i przekazała wiele cennych uwag na temat narodu rosyjskiego. Dodam tylko, że sala wypełniona była po brzegi, a obecni na sali goście na długo ucichli, oddając głos niepospolitej turystce.

GALERIA FOTOGRAFII AGNIESZKI MARTINKI

6 komentarzy

1. Spotkanie z panią Agnieszką Martinką na długo pozostanie w mojej pamięci. Pisarka, a może raczej pisząca Podróżniczka, swoją opowieścią poruszyła głęboko ukryte pragnienia mojego serca, które marzy o odbyciu podróży w nieznane. Na uwagę zasługuje nie tylko erudycja pani Martinki, ale także jej fenomenalna pamięć oraz szeroko pojmowany patriotyzm. 2 godziny z pisarką upłynęły w mgnieniu oka. Dziękuję za zorganizowanie tego spotkania i czekam na kolejne.

2. Spotkanie było bardzo ciekawe, a od prezentacji nie można było oczu oderwać! 🙂 nie nudziłam się ani przez chwilę 😉

3. Spotkanie z panią Agnieszką Martinką bardzo mi się podobało . Było to ciekawe doświadczenie. Wiele się dowiedziałam o Rosji i jej kulturze .

4. Spotkanie z p. Martinką było bardzo interesujące. Temat mnie bardzo zaciekawił. Biblioteka po raz kolejny zorganizowała spotkanie, na którym się nie zanudziłam 😮

5. Zgadzam się z Tobą 😀
    To było bardzo interesujące spotkanie.

6. Spotkanie bardzo mi się podobało 😀