Ptaki w naszym sąsiedztwie

Prelekcji pod takim tytułem wysłuchali 21 maja w Oddziale dla Dzieci uczniowie klas pierwszych Gimnazjum nr 1 i 2 , nauczyciele, bibliotekarze. Kalina Łapińska z Towarzystwa dla Natury i Człowieka z Lublina przybliżyła słuchaczom rodziny i gatunki ptaków spotykane w Polsce. Prelegentka charakteryzując ptaki podkreśliła inteligencję jaką wyróżniają się poszczególne gatunki. Przejawia się to min. akrobacjami w trakcie lotu, wykorzystywaniem przeróżnych materiałów do budowy gniazd, zabiegami pielęgnacyjnymi o higienę gniazda i upierzenia. Ciekawy wykład wzbogacony był slajdami i nagraniami z odgłosami ptaków. Był to jeden z punktów programowych realizowanej przez bibliotekę edukacji ekologicznej.