Seminarium dla bibliotekarzy

17 lutego odbyło się pierwsze w bieżącym roku seminarium szkoleniowe dla bibliotekarzy. Uczestniczyli w nim bibliotekarze z bibliotek publicznych naszego powiatu, przedstawiciele WBP im. H. Łopacińskiego w Lublinie : Jerzy Gajewski, Magdalena Wójcikiewicz, Paweł Kordybacha oraz Małgorzata Chromińska – kierownik Działu Zbiorów Specjalnych MBP w Siedlcach. Głównym tematem szkolenia było opracowanie zbiorów audiowizualnych oraz zachęcenie do udziału w II rundzie Programu Rozwoju Bibliotek. Paweł Kordybacha omówił Program Rozwoju Bibliotek w skali kraju i województwa, podkreślając korzyści płynące z udziału w programie dla bibliotek w miejscowościach liczących do 20 tysięcy mieszkańców. W szkoleniu uczestniczyło 37 osób.