Jesienne seminarium szkoleniowe dla bibliotekarzy

8 listopada zorganizowano kolejne szkolenie dla pracowników bibliotek. Oprócz bibliotekarzy z bibliotek publicznych zaproszono bibliotekarzy szkolnych i czytelników. Wśród przybyłych gości byli radni Rady Miasta Łuków – Jan Wrzosek i Krzysztof Jodełko. Starostwo Powiatowe reprezentował Mariusz Burdach – inspektor Wydziału Oświatowo – Społecznego. W programie szkolenia zaplanowano spotkanie z Barbarą Kosmowską – autorką min. powieści takich jak: „Głodna Kotka”, „Teren prywatny”, „W górę rzeki”, „Niebieski autobus”, „Gobelin”, „Hermańce”. Uczestnicy szkolenia wysłuchali również wykładu Krzysztofa Tkaczyka, psychoprofilaktyka z UMCS w Lublinie na temat: „Książka jako alternatywa dla Zespołu Uzależnienia od Internetu. Profilaktyka wpływów medialnych, czyli dlaczego kontakt z książka jest tak ważny?. Szkolenie odbyło się w Sali Konferencyjnej Urzędu Miasta w Łukowie, uczestniczyły w nim 44 osoby.