Podsumowanie XVI Powiatowego Konkursu Literackiego

18 czerwca w Oddziale Dziecięco – Młodzieżowym odbyło się podsumowanie XVI Powiatowego Konkursu Literackiego p. h. „Miejcie odwagę żyć dla miłości, Bóg jest miłością”. Konkurs ogłoszono w związku z kanonizacją Jana Pawła II, w celu zachęcenia młodych ludzi do pogłębiania wiedzy na temat życia i nauczania świętego oraz motywowanie do naśladowania postawy życia Ojca Świętego Jana Pawła II.

W uroczystości uczestniczyli: wiceburmistrz Marcin Mateńko, przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Miasta Łuków Marek Żurawski oraz kierownik Referatu Kultury Starostwa Powiatowego Zbigniew Sokół, laureaci konkursu oraz nauczyciele. Uroczystość uświetnił montaż słowno – muzyczny o Janie Pawle II w wykonaniu uczniów z Gimnazjum nr 3 w Łukowie.

Na konkurs wpłynęły 22 prace. Komisja przyznała 7 nagród głównych i 2 wyróżnienia.

w kategorii PROZA

I miejsce Maja Klębowska kl. III d Gimnazjum nr 1 w Łukowie