IV Noc Bibliotek

W sobotę 9 czerwca 2018 r. w naszej bibliotece odbyła się już po raz czwarty Noc Bibliotek. Była to akcja ogólnopolska promująca bibliotekę i czytelnictwo, w której wzięło udział 1874 biblioteki z całej Polski.  W tym roku, w 100-lecie Niepodległości, pod hasłem „RzeczpospoCzyta”. Łukowska Noc Bibliotek rozpoczęła się wcześniej bo o godz. 11.30 projekcją filmu dla dzieci pt. „Tarapaty” oraz zajęciami detektywistycznymi. Natomiast wieczorem wysłuchaliśmy koncertu  „Ku Wolności” w wykonaniu Szkolnego Zespołu Muzycznego The Reymonts z Zespołu Szkół nr 3 im. Władysława Reymonta w Łukowie. Obejrzeliśmy film o „Łukowskiej Bibliotece”, a na koniec bibliotekarki i zaprzyjaźnione z biblioteką czytelniczki opowiedziały o swoich podróżach po świecie.  Edyta Katarzyna Kuć pokazała nam przepiękny Tybet, Maria Ponikowska najpiękniejszą  wśród wysp greckich Santorini, Iwona Domańska przeniosła nas do Ameryki Południowej i pokazała Buenos Aires i Rio de Janeiro, a Mirosława Mokicka-Król wybrała ze wszystkich swoich podróży te miejsca, które uważała za najciekawsze. W czasie imprezy młodzież z łukowskich szkół zagrała w gry „Literaci Lubelszczyzny” i „Flirt z Niepodległą”, a każdy kto był zainteresowany materiałami o niepodległości, wybranymi z zasobów Polony – Cyfrowej Biblioteki Narodowej, mógł za darmo je przeglądać, czytać, a nawet wydrukować. W tym dniu ogłoszono również amnestię. Można było oddać przetrzymane książki bez płacenia kary. Za rok kolejna Łukowska Noc Bibliotek na którą już dzisiaj serdecznie zapraszamy.