IV Noc Bibliotek

W sobotę 9 czerwca 2018 r. w naszej bibliotece odbyła się już po raz czwarty Noc Bibliotek. Była to akcja ogólnopolska promująca bibliotekę i czytelnictwo, w której wzięło udział 1874 biblioteki z całej Polski.  W tym roku, w 100-lecie Niepodległości, pod hasłem „RzeczpospoCzyta”. Łukowska Noc Bibliotek rozpoczęła się wcześniej bo o godz. 11.30 projekcją filmu dla dzieci pt. „Tarapaty” oraz zajęciami detektywistycznymi. Natomiast wieczorem wysłuchaliśmy koncertu  „Ku Wolności” w wykonaniu Szkolnego Zespołu Muzycznego The Reymonts z Zespołu Szkół nr 3 im. Władysława Reymonta w Łukowie. Obejrzeliśmy film o „Łukowskiej Bibliotece”, a na koniec bibliotekarki i zaprzyjaźnione z biblioteką czytelniczki opowiedziały o swoich podróżach po świecie.  Edyta Katarzyna Kuć pokazała nam przepiękny Tybet, Maria Ponikowska najpiękniejszą  wśród wysp greckich Santorini, Iwona Domańska przeniosła nas do Ameryki Południowej i pokazała Buenos Aires i Rio de Janeiro, a Mirosława Mokicka-Król wybrała ze wszystkich swoich podróży te miejsca, które uważała za najciekawsze. W czasie imprezy młodzież z łukowskich szkół zagrała w gry „Literaci Lubelszczyzny” i „Flirt z Niepodległą”, a każdy kto był zainteresowany materiałami o niepodległości, wybranymi z zasobów Polony – Cyfrowej Biblioteki Narodowej, mógł za darmo je przeglądać, czytać, a nawet wydrukować. W tym dniu ogłoszono również amnestię. Można było oddać przetrzymane książki bez płacenia kary. Za rok kolejna Łukowska Noc Bibliotek na którą już dzisiaj serdecznie zapraszamy.

Odpowiedź

Content Protected Using Blog Protector By: PcDrome.