Narodowe Czytanie 2020

5 września 2020 r. w Parku Miejskim w  Łukowie, odbyła się IX odsłona ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. Impreza przebiegała pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej  i Burmistrza Łukowa.

Wspólnie z władzami miasta, przedstawicielami lokalnego samorządu, straży pożarnej, czytelnikami i bibliotekarzami odczytany został dramat Juliusza Słowackiego „Balladyna”.

W rolę bohaterów dramatu wcielili się: Kirkor –  Piotr Płudowski Burmistrz Miasta, Grabiec –  Paweł Krasuski Zastępca Burmistrza, Pustelnik –  Tomasz Majewski, Gralon –  Tomasz Goławski, Fon Kostryn –  Maciej Nurzyński, Filon –  Kacper Sacharczuk, Skierka –  Maria Pszczółkowska, Balladyna –  Aneta Łaguń, Alina –  Agnieszka Lato, Wdowa –  Jolanta Gnas – Zienkiewicz, Goplana –  Anna Odalska, Kanclerz –  Sławomir Postek i Chochlik –  Alicja Wiśniewska.

Imprezie towarzyszyła wystawa p.t. „Balladyna Juliusza Słowackiego” oraz rekwizyty symbolizujące treść dzieła.

Każdy z uczestników, który przyniósł egzemplarz „Balladyny” Juliusza Słowackiego otrzymał pieczęć okolicznościową związaną z tegorocznym Narodowym Czytaniem.