„Stań się EKO z biblioteką”

„Stań się EKO z biblioteką” to cykl spotkań on-line z Czytelnikami związanych z akcją „Każdy Cel jest ważny”,  realizowanej w ramach  programu Dyskusyjnego Klubu Książki „Dobre książki – dobry klimat – dobre życie”.

Akcja „Każdy Cel jest ważny” promuje 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju Agendy 2030 ONZ skupiających się wokół pięciu obszarów: ludzie, planeta, dobrobyt, pokój, partnerstwo. Agenda 2030 to wizja budowy lepszego świata z korzyścią dla mieszkańców planety, to plan przeobrażeń świata, w którym potrzeby obecnego pokolenia mogą być zaspokojone w sposób zrównoważony.

Biblioteka jako instytucja oraz bibliotekarze starają się być propagatorami dobrych zmian, dlatego proponujemy Czytelnikom zapoznanie się z książkami dotyczącymi tego szeroko rozumianego zagadnienia.

Zapraszamy zatem do skorzystania z zasobów Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łukowie!