Stań się EKO z biblioteką

Cykl spotkań pod ogólnym tytułem „Stań się EKO z biblioteką”,  związany  z akcją „Każdy Cel jest ważny”,   promuje 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju Agendy 2030 ONZ .

Te spotkania on-line są realizowane w ramach  programu Dyskusyjnego Klubu Książki „Dobre książki – dobry klimat – dobre życie”  i mają  na celu zaprezentowanie Czytelnikom pozycji książkowych mówiących o szeroko rozumianym zrównoważonym rozwoju świata, który obejmuje 5 obszarów: ludzie, planeta, dobrobyt, pokój, partnerstwo.

Prezentujemy 3 pozycje książkowe, które przedstawiają nam historie ludzi w trzech skrajnie różnych rejonach świata.  Są to: „Pasażerka ciszy. Dziesięć lat w Chinach” Fabienne Verdier, „Nadchodzi poranek.  Aleppo, Syria. Naprawić dom, uleczyć serce” Ibrahim Alsabagh oraz „Białoruski snajper” Leszek Szerepka.

Znajomość  literatury pozwala nam rozmawiać na przeróżne tematy – zapraszamy zatem do skorzystania ze zbiorów Miejskiej Biblioteki  Publicznej w Łukowie.