NARODOWE CZYTANIE 2023 – W AMFITEATRZE MIEJSKIM W ŁUKOWIE

Dnia 9 września, jak co roku, przystąpiliśmy do ogólnopolskiej akcji „Narodowego Czytania”, której patronuje Prezydent RP.

Zaproszenie do przeczytania fragmentów powieści Elizy Orzeszkowej pt. „Nad Niemnem” przyjęli:

Krzysztof Okliński – Przewodniczący Rady Miasta Łuków,
Mateusz Popławski –  Zastępca Burmistrza Miasta Łuków,
Waldemar Siurek – Sekretarz Miasta Łuków,
Henryk Lipiec – Radny Miasta Łuków,
Maciej Nurzyński – Radny Miasta Łuków,
Paweł Krasuski – Prezes PUiIK w Łukowie,
Agata Zabielska – Dyrektor Przedszkola Miejskiego Nr 2 w Łukowie,
Dorota Zakrzewska – Dyrektor Centrum Usług Społecznych w Łukowie
oraz Czytelnicy:
Magdalena Chrzanowska, Monika Duszyńska, Agnieszka Lato, Anna Odalska, Krystian Onopiuk i Sławomir Postek.

Zebrani na widowni łukowskiego amfiteatru „spotkali się” z rodzinami Bohatyrowiczów, Korczyńskich i innymi postaciami z kart powieści, słuchając ich rozmów o Polsce, codziennych pogawędek oraz podziwiali (oczami wyobraźni) piękno nadniemeńskiego krajobrazu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz słuchaczom, którzy współtworzyli to wydarzenie.

Zapraszamy do wspólnej lektury „Kordiana” Juliusza Słowackiego, podczas „Narodowego Czytania” w 2024 roku!