„Noc Bibliotek” 2023 – w łukowskiej Książnicy

W sobotę, 7 października 2023 r., spotkaliśmy się z Czytelnikami na kolejnej „Nocy Bibliotek”. Tym razem – zorganizowanej pod hasłem: „Absurd nie czytać”.

Rozpoczęliśmy, stosownie do motta imprezy, od wiersza Wisławy SzymborskiejNieczytanie” (z tomiku „Tutaj”).

Kolejnym punktem programu był występ Nikoli Siwek, uczennicy Szkoły Podstawowej Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. Bronisława Chącińskiego w Łukowie, która zaśpiewała zebranym słynną pieśń Marka Grechuty – „Dni, których nie znamy”.

Następna atrakcja imprezy – to spotkanie z Panią Ewą Szymańską, łukowianką, autorką książek: „Niedokończony list”, „W ślepym zaułku” oraz trzyczęściowej sagi rodzinnej: „Bo trzeba żyć”.

Na zakończenie części artystycznej Nikola Siwek zagrała – na wypożyczonym przez swoją Szkołę keyboardzie (za co serdecznie dziękujemy!) – kilka utworów muzyki klasycznej, z repertuaru Antonia Vivaldiego i Leopolda Mozarta.

W części nieoficjalnej – była okazja do przyjaznych pogawędek, skosztowania kawy, herbaty, cukierków z dedykacją i… pysznego tortu (którego intencja niech pozostanie naszym słodkim sekretem…).

Tym Czytelnikom, którzy mają do Biblioteki „pod górkę” – tradycyjnie zaoferowaliśmy „amnestię” i darowanie kar, w zamian za zwrot zaległych książek.

Zaś wszyscy, którzy chcieli – mieli możliwość obejrzenia dwóch wystaw: „Wisława Szymborska – poetka i noblistka” oraz „Mikołaj Kopernik – Wielki Polak”.

Warto też wspomnieć, że specjalną atrakcją tegorocznej imprezy była możliwość przewertowania najstarszych zachowanych kronik dokumentujących działalność naszej Placówki.

Już dziś – serdecznie zapraszamy Państwa na „Noc Bibliotek” w roku 2024!