BIBLIOTEKA to plus

W dniu 11 maja z okazji „Tygodnia Bibliotek” zorganizowano konferencję pod hasłem „Biblioteka to plus”. W konferencji uczestniczyli bibliotekarze z bibliotek publicznych i szkolnych powiatu łukowskiego, emerytowani pracownicy łukowskiej biblioteki, przedstawiciele samorządu powiatowego. Celem było przybliżenie problemów współczesnego bibliotekarstwa oraz zachęcenie do nawiązania ściślejszej współpracy z bibliotekami szkolnymi. Wygłoszono referaty na temat:
„Czytelnictwo coraz bardziej elitarne? Społeczny zasięg książki w Polsce w 2008 roku”- dr Katarzyna Wolff z Biblioteki Narodowej w Warszawie.
„Najciekawsze zjawiska w najnowszej literaturze dla dzieci i młodzieży”- dr Olga Dawidowicz Chymkowska z Biblioteki Narodowej w Warszawie.
„Biblioteki publiczne woj. lubelskiego w 2008 roku”- Jerzy Gajewski z WBP w Lublinie”
W seminarium uczestniczyło 41 osób.