Spotkanie DKK dnia 29.08.2013

„Autoportret z Lisiczką” to szkatułka pełna literackich perełek.Dużo treści o życiu rodzinnym, prywatnym, o książkach, pisaniu, o pisarzach, spotkaniach autorskich, o DKK i o bibliotekach. Marta Fox widzi bibliotekę jako miejsce spędzania czasu a nie tylko wypożyczalnię książek. Bardzo dobrze wypowiada się o bibliotekarkach, a naszą opiekunkę lubelskich DKK Magdę Wójcikiewicz wymienia z nazwiska. Autorka ma dużo różnorodnych myśli, które rzuca. Pisze systematycznie 3 strony dziennie. Porusza dużo współczesnych problemów, ale nie daje odpowiedzi na nie. Marta Fox smakuje życie, cieszy się nim, a życie wieczne… jest dla niej zagadką. Robi porządki w swoim życiu i wokół siebie, pozbywa się niepotrzebnych rzeczy. Korzysta z internetu, by mieć kontakt ze światem.

Książka jest bardzo nowa z kwietnia 2013 roku. Wizualnie okładka ładna „lisowata”.