Spotkania z pasjami – Emilian Kamiński

Dnia 10 kwietnia 2014 r. o godz. 11.15 w Czytelni dla Dorosłych odbyło się internetowe spotkanie z Emilianem Kamińskim p.h .: „Miasto moje, a w nim…najpiękniejszy mój świat”. Zainicjowało ono drugi cykl „Spotkań z pasjami”. Pan  Emilian Kamiński jest aktorem, reżyserem i dyrektorem teatru „Kamienica”. Z pasją opowiadał o historii Warszawy szczególnie  okresu międzywojennego. Mówił, że tu się wychował, tu rozpoczął pracę i tu założył swój teatr w przedwojennej kamienicy. Nie poprzestał tylko na odnowieniu zabytkowego budynku, ale przy współpracy dwóch architektów zabudował makietę przedwojennej stolicy. Jednak to nie wszystko. Pan Emilian wie, że miasto to nie tylko budynki dlatego do działań Teatru „Kamienica” zatrudnia osoby niepełnosprawne czy bezdomne. Transmisję dzięki Fundacji Orange obejrzało z zainteresowaniem 9 osób.