Powiatowy Dzień Bibliotekarza

Rozpoczął się XI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek p. h. „Czytanie łączy pokolenia”. Inauguracją lokalnego Tygodnia Bibliotek był obchodzony 8 maja Dzień Bibliotekarza, uroczyste spotkanie w gronie Bibliotekarzy i Organizatorów bibliotek powiatu łukowskiego. Spotkanie zorganizowano w Sali Widowiskowej Łukowskiego Ośrodka Kultury. Przybyłych Gości powitała dyrektor Biblioteki –  Ewa Wiśnicka, a byli wśród nich: wicestarosta Krzysztof Tymoszuk,  radny Sejmiku Wojewódzkiego Krzysztof Głuchowski, radni Rady Miasta: Artur Gałach, Krzysztof Jodełko, Jan Wrzosek, Marek Żurawski, radni Rady Powiatu: Andrzej Soćko, Henryk Tymosz, bibliotekarze i pracownicy bibliotek publicznych powiatu łukowskiego, przedstawiciele mediów. Uroczystość uświetnił recital autorski „Jeszcze tańczą ogrody” w wykonaniu Jerzego Mamcarza – pieśniarza, kompozytora związanego ze Stowarzyszeniem Warszawska Scena Bardów. Następnie przy kawie i okolicznościowym torcie toczyły się „resortowe” rozmowy, przeglądano kroniki dokumentujące pracę wszystkich bibliotek w powiecie. Na zakończenie zaproszeni Goście obejrzeli w Kinie Łuków film „Jan Paweł II – Santo Subito. Świadectwa świętości” . W uroczystości uczestniczyło 60 osób.